• Netradicinė integruota lietuvių kalbos ir karjeros ugdymo pamoka

Netradicinė integruota lietuvių kalbos ir karjeros ugdymo pamoka

28943470 786401398216270 1353006867 oKovo 13 d. 8a, Ia ir IIb klasių mokiniams vyko netradicinė integruota lietuvių kalbos ir karjeros ugdymo pamoka „Knygos ir mano kelionė“. Pamokoje dalyvavo ir savo įžvalgomis apie karjerą, skaitymą, galimybę jau dabar pasirinkti ir nulemti ateities įvykius dalinosi vertėjas, „Vyturio“ leidyklos vadovas Arūnas Šileris.

Mokinių refleksija po pamokos:

„Pamoka buvo išties įdomi. Jau nuo pirmos minutės svečias sužavėjo visus savo paprastumu bei žinių

gausa. Ir pirmas mums pateiktas klausimas „Ar jums patinka repas?“ suteikė tokį neapčiuopiamą saugumo jausmą, leido pasijusti nesvetimiems bei užmezgė tarp mūsų ryšį... Nenorėjome paleisti ir taip greitai užbaigti netradicinę pamoką, tačiau tikimės, kad tai nepaskutinis kartas, kai jis mus aplanko.“ (Evelina L.)

„Ši pamoka mane paskatino susimąstyti. Pažadino norą skaityti dar daugiau, galbūt net mokyklinę literatūrą. Labai įdomus žmogus, su kuriuo galima pakalbėti įvairiomis temomis.“ (Liepa A.)

„Pamoka buvo su vienu garsiausiu Lietuvos vertėjų. Šis žmogus tikrai sudomino ir prajuokino įvairiomis frazėmis bei keliais gyvenimo nutikimais. Paskatino skaityti ir domėtis knygomis. Mielai pakartočiau šią pamoką.“ (Augustė S.)

„Pamoka su „Vyturio“ leidėju ir vertėju Arūnu Šileriu buvo labai įdomi ir naudinga. Labiausiai sužavėjo jo bendravimas su publika, pasakojimai ir patarimai. Labiausiai įsiminė kelios angkiškos frazės bei metafora apie ledkalnį. Pamoka buvo tikrai nuostabi.“ (Gabrielė G.)

„Man labai patiko pats kalbėtojas, jis buvo pilnas energijos, daug smagiau klausyti žmogaus, kuris pats labai džiaugiasi tuo, ką daro, ir kalba iš širdies. Įsidėmėjau, kad jis turi antrą darbą - vertėjo, kad buvo susitikęs su Dalai Lama, Švedijos karaliumi. Įsidėmėjau, kaip jis pasakojo apie knygų skaitymo ledkalnį, kad reikia perskaityti tą mažą mokyklinių knygų sarašą, kad sudarytum ledkalnio viršų, o jo apačia bus tas gigantiškas sąrašas knygų, kurias skaitysi laisvalaikiu. Jeigu ledkalnis be viršaus - be reikalo rizikuosi, kad tau baigtųsi kaip Titanikui. Įsiminiau ir dar kelis teiginius: daugiau skaitantys vaikai statistiškai pasiekia daugiau ir yra kūrybingesni. Perskaitydamas tik po 10 puslapių per dieną, per metus perskaitysi 3560 puslapių. Svarbesnė pabaiga ar tikslas, negu pradžia ir priemonės. Jo paties vaikas, kad gautų naują kompiuterį, perskaitė 110000 puslapių per metus.“ (Benas N.)

„Susitikimas man labai patiko. Lektoriaus pasakojimas apie įvairius jaunimui aktualius dalykus labai sudomino ir privertė susimąstyti apie tai, jog viskas, ką veikiu dabar, daro įtaką mano gyvenimui ateityje. Labai patiko vartojami palyginimai, nes juos buvo lengva suprasti. Pavyzdžiui, palyginimas su ledkalniu, kurį anksčiau interpretavau visiškai kitaip, tačiau pateikta interpretacija man patiko labiau. Labiausiai įsiminė tai, jog lietuvių liaudies dainose yra daug metaforų, nors visą laiką maniau, jog jas reikia suprasti tiesiogiai.“ (Saulė Š.)